| Losnams a întrebat:

Cum vi se pare profilul mate info? Sincer.

10 răspunsuri:
| Yasminegheorghiu a răspuns:

Sincer?

N
Na
Nas
Nasp
Naspa!
Nasp
Nas
Na
N

!

| pagliaci a răspuns:

Bun.

| Sn4k3 a răspuns:

Usor, daca ai noroc de profesori sau te pricepi la mate/info.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Greuț, dar dacă te pasionează informatica te descurci.

| Aria28 a răspuns:

Personal, am ales profilul mate-info, datorită înclinației mele pentru materiile reale, deși am o pasiune la fel de mare pentru literatură și desen. Nu pot spune că am fost hotărâtă încă de la început să urmez acest drum, însă am ajuns să îndrăgesc acest profil și să învăț cu plăcere materiile sale, chiar dacă matematica sau fizica îmi dau bătai de cap. Daca îți place matematica si informatica si te bazezi pe ele este un profil foarte bun, acum depinde si de înclinațiile tale!

| WID a răspuns:

Fiind la acest profil pot spune cu mana pe inima ca nu merita. Mai bine ai alege altceva. Am mers aici cu gandul de a invata informatica. Nu am invatat nimic, CRED ca nici in alte licee cu profilul asta nu se invata nimic la informatica. Pana la urma m-am apucat si am invatat singur. Desigur, poate in alte orase treaba sta altfel si profesorii te ajuta daca nu stii ceva. Daca nu vrei sa inveti informatica, ci vrei sa inveti strict matematica, recomand stiinte ale naturii. Chiar daca sunt scoase anumite capitole(nu foarte multe la numar) poti invata dupa aceea acele capitole, dracul e cam acelasi. Daca nu vrei sa inveti matematica/informatica nici nu are rost sa te gandesti macar la profilul asta.

| Adry05 a răspuns:

Prea greu si aglomerat, e bun doar daca esti sigur ca vrei sa dai in domeniul informaticii, matematicii si ingineriei dupa.

| PickleRiiick a răspuns:

Fun, eu-s in Odobleja

| LuccaToni a răspuns:

Greu, dar te ajuta pentru viitor, sa ai o cariera. Ai un punct de pornire pe mai multe discipline.

| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de greu pentru cei care nu stiu matematica serioasa si foarte usor, celor carora le plac enorm stiintele exacte.