| biancutza96 a întrebat:

Cum vi se pare profilul stiinte sociale? a terminat cineva acolo? cum este?

Răspuns Câştigător
| anuk a răspuns:

Stiu pe cineva care a fost la stiinte sociale si-a fost foarte bine iar acum ii merge si mai bine (ma refer la salar) ti-l recomand am auzit ca este foarte bun

2 răspunsuri:
| bublegum a răspuns:

Pai la stinte sociale se merita sa mergi daca nu-ti place sau nu te pricepi la mate (pentru ca se face foarte putina mate si la un nivel mediu) in schimb se face multa romana ( 6 ore ) si destul de intens. nu se face gramatica se baga literatura la greu ( este cand unele lecti sunt si de 6-8 pagini daca nu mai mult)
dar ii destul de bine, numa trebuie sa fii obisnuit sa inveti asa de mult

| RamyF a răspuns:

La stiinte sociale se face pe langa romana5-6 ore, psihologie destul de mult si educatie antreprenoriala, mie personal nu mi-au placut aceste materii, acum depinde si de ce profesori o sa ai. daca nu te pricepi la mate, iti recomand filologia, pentru ca faci mai mult limbi straine(engleza, franceza/germana) romana in mare parte si latina. la stiinte ale naturii se face multa matematica 5-6 ore+info, fizica 3 ore, biologie2 ore, chimie 2 ore.la filo se face romana 5-6 ore, franceza4-6 ore, engleza 4-6 ore.la stiinte sociale, psihologie 2-3 ore, ed antreprenoriala2-3 ore, romana 5-6 ore, franceza 2-3 ore, engleza 2-3 ore.depinde de liceu si de intensiv, daca are vreo limba straina la intensiv. din cate stiu la stiinte soci. dai bacu' la romana, o limba straina la alegere, si psihologie, asa este in liceul unde am fost eu.+tic competente digitale. cam atat stiu, eu am fost la stiinte ale naturii.succes!