| SayaOwner1 a întrebat:

Cum vine cu clasa A și clasa B, de exemplu la mate-info, class A este mate info simplu și clasa B este mate-info intensiv informatica sau cum?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi si asa cum spui dar pot fi 2 clase (A si B) cu exact acelasi profil, fiind prevazut un numar de elevi pentru 2 clase.

| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: intr-o scoala cei care acum intra clasa a XI-a sunt 40 de locuri, asadar se formeza doua clase de cate 20 de elevi fiecare, prima se numeste IX_A, cealata clasa cu restul de 20 de elevi se numeste IX_B.
Pot avea acelasi profil sau profile diferite.