| eusebiu27 a întrebat:

Dacă a fost cineva la vrăjitoare care ghicesc viitorul poate sa îmi răspundă la următoarea întrebare și mie ca nu am înțeles asta.Eu nu cred in ele dar am fost și eu pentru prima data sa îmi citească in cărți cum s ar spune mai mult la insistentele unei prietene.Doamna a spus ca se va întâmpla ceva anume peste "4 puncte"ca perioada de timp.Am uitat din păcate sa o întreb ce înseamnă asta.Și sunt curios dacă așa va fi, dar nu știu când sa ma aștept ca as vrea sa probez.Voi ce Spune-ți cei care ați mai fost la așa ceva? ce înseamnă ca durata de timp 4 puncte?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa fii „naiv" sa apelezi la vrajitoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A zis și ea cuvinte la întâmplare sa nu pare că ai dat bani degeaba

| sierra1 a răspuns:

"la vrăjitoare...a spus ca se va întâmpla ceva anume peste "4 puncte"...ce înseamnă ca durata de timp 4 puncte?"

inseamnă ce vrea ea sau ce vrei tu astfel incât atunci când se va intâmpla (ceva?!), să poată spune: păi nu ți-am prezis eu exact asta?

| relian a răspuns:

Povesti, aia zic chestii care sigur se vor intampla, si baga chestiui genul ce spui tu 4 puncte, care inseamna ca se poate intampla oricind, acum, peste o luna peste 20 de ani laughing

Tu sigur vei pati si chestii neplacute, nu este om care sa fie doar fericit mereu, asa ca ei au chestiile astea stiute si frazele astea 4 pcte,, sau la drum de seara laughing si alte rahaturi.

Normal ca omu mai are si necazuri, cum am spus nu cred ca exista oameni fericiti tot timpul nici cei miliardari, asa ca si aluia i se poate intampla ceva.
Si tu poti sa te faci vrajitoare laughing doar trebuie sa ai papagal si sa cunosti cateva chestii sau fraze.
Ele le invata pe de rost de la altele si cam asta se intampla.

In ziua de azi cand ai acces la informatie ca niciodata, cand f usor poti sa vezi ce se intampla in orice colt din lume, aia pot baga orice poveste, pentru ca cindva, cumva se va intampla laughing

| Catrice a răspuns:

Depinde ce fel de puncte o vazut pot fi 4 zile, 4 luni sau patru ani

| johnnny123 a răspuns:

Și cât ai plătit pentru a primi informația prețioasă că "se va întâmpla ceva, cândva"?

| TimberWolf a răspuns:

Nu cred in vrajitoare, eu cred in reptilieni!

| ioana748 a răspuns:

4 zile, 4 saptamani, 4 luni, 4 ani. Prietena ta care frecventează ar fi trebuit sa stie sa ti explice.

| Sophieka a răspuns:

4 puncte inseamna 4 zile, 4 saptamani, 4 luni sau 4 ani.

Interesant e ca nu a stiut sa iti spuna ce ti se va intampla...

Cei care doar ghicesc se numesc ghicitori, cei care au har cu adevarat sunt cititori, clarvazatori sau tarotisti dar ei nu se expun si nu ii gasesti usor.

Pe internet bubuie Youtube-ul si Facebook-ul de asa zise "cititoare" care doar au har la a vorbi si a fraierii lumea. Nu au nicio treaba cu clarviziunea. Dar lumii ii place sa i se dea sperante si povesti cu printi si printese.

Cat ai platit? Si de ce te lasi influentat de altii? Trebuia sa mearga prietena, nu sa te imbarlige si pe tine daca nu vroiai.

| eusebiu27 explică (pentru Sophieka):

Mi a zis ce mi se va întâmpla doar ca nu am vrut eu sa scriu, am fost din pura curiozitate sa vedem dacă se va și adeveri pana la momentul respectiv

| Cipi1212 a răspuns:

Nu te încrede în vrăjitoare. Te fraieresc.

| MrAM a răspuns:

Am citit cu ceva timp in urma o carte in care se preciza o idee.
Pentru a ține oamenii interesați, curioşi cu scopul de ai manipula trebuie sa parcurgi cateva puncte/etape.
Unul din ele e sa le prezinți un lucru mareț care se va intampla in viitorul apropiat si cum asta le va schimba radical viața. Trebuie sa nu dai pre multe detalii, sa fie ceva misterios insa palpabil, ceva in viitorul apropiat insa fara timp te referința.
Ceva asemanator cu promisiunile politicienilor inainte de alegeri, cu scopul de manipula si ține oamenii langa tine pentru formarea intereselor proprii.

| elennaionela14 a răspuns:

Ar fi bine sa nu le crezi si sa nu mai mergi la ele.
Iti fac doar rau.

| Cesar222 a răspuns:

In trecut obisnuiam sa le ardem pe rug, acum isi bat joc de fraieri...