| MorarHamude a întrebat:

Daca am absolvit profesionala si m-am inscris la liceu mai exact la seral oare ma pot muta la zi? Si daca se poate care sunt procedurile?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu trebuie sa lucrezi obligatoriu o anumita perioada dupa terminarea scolii profesionale?
Daca nu lucrezi poti depune cerere de transfer, in vacanta dintre semestre si poate se aproba transferul.

| Raimondo99 a răspuns:

Nu stiu daca poti, dar mai bine lucrezi ca tot ai terminat profesionala, ca doar nu ai facut-o degeaba si cred ca trebuie sa lucrezi. Stiam ca iti face contract daca esti ok la ce faci si in plus de toate tu vrei sa iei bacu daca faci liceu, se poate lua bacul si la seral.