| David2020202020 a întrebat:

Dacă am făcut 3 ani la școala profesională pe profil bucătar-cofetar(clasa a 9 a, a 10 a si a 11 a) câți ani trebuie să fac la fără frecvență/frecvență redusă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca intrebi de liceu.
Mai trebuie sa faci 3 ani, respectiv cl. XI, XII si XIII.
Le poti face cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa (nu exista forma fara frecventa} la un liceu ce are una dintre aceste forme.

| David2020202020 explică (pentru Ioandelasal):

Mă refer ca am făcut 3 ani la profesională si întreb câți ani trebuie să mai fac de școală pana pot să dau bacul...si daca este o diferență de ani ce trebuie să ii fac la seral sau la frecvența redusă

| Ioandelasal a răspuns (pentru David2020202020):

Cu frecventa la zi mai faci 2 ani, respectiv cl.XI-a si XII.
Cu frecventa la seral sau frecventa redusa mai faci 3 ani, respectiv cl.XI, XIII si XIII.

4 răspunsuri:
| Hkhtfcvhu a răspuns:

Eu tocmai am inceput seralul dupa acelasi profil, si e 2 ani jumatate cel putin in cazul meu deoarece am inceput cu mult dupa cei de la liceu. La seral o sa faci clasele a 11 a a 12 a si a 13a
Respectiv a 10 a a 11 a si a 12 a daca ne raportam la cei de la liceu

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Eu tocmai am inceput seralul dupa acelasi profil, si e 2 ani jumatate cel putin in cazul meu deoarece am inceput cu mult dupa cei de la liceu. La seral o sa faci clasele a 11 a a 12 a si a 13a
Respectiv a 10 a a 11 a si a 12 a daca ne raportam la cei de la liceu.Frecventa redusa nu stiu daca exista dar nu o sa fie nevoie sa mergi in fiecare zi la seral, profesorii sunt mult mai intelegatori si inteleg ca majoritatea lucreaza