| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

Dacă am media 9.53 și în clasa am 27 de elevi dintre care doar 8 sunt mai buni ca mine, ce premiu voi lua?

Răspuns Câştigător
| RaduCristian4321 a răspuns:

Nu iei premiu, ci mentiune, caci acestea se iau dupa medie, descrescator. Astfel primii 3 elevi, cu mediile cele mai mari iau premiile 1, 2, 3 iar ceilalti iau mentiuni, cei cu media peste 9.

1 răspuns:
| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Cel mai probabil premiul II
In mod normal elevii cu o medie de peste 9.50 ar trebui sa ia premiul I insa din cauza faptului ca sunteţi 8, te vei putea alege cu premiul II