| Emma_Emma_1996 a întrebat:

Dacă am media finala 9, 78 ce premiu iau (constanta)?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti sa iei doar felicitari daca altii au medii mai mari ca tine.

| corolav a răspuns (pentru darrio2007):

Foarte logic acest răspuns.
Foarte naivă gîndirea celui cu întrebarea.
De la 10, 00 ar putea fi cel puțin alți zece care ar putea avea medii mai mari decît acest 9, 78.
Dovadă faptul că la intrarea în licee, la finele anului trecut, un școlar cu media 9, 78 nu știu dacă a intrat în primii o sută.
Exemplul meu probabil că este puțin exagerat dar nu imposibil.
Și apoi, nu înțeleg această apetență pentru note mari și premii, atîta timp cît, în viață, aceste criterii nu ajută la nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru corolav):

De acord cu tine.Mai ales in ultima fraza. Poate ca a vrut sa stie cat mai multi ce medie are dumneaei.

| AFR81 a răspuns:

Cel mai probabil, cu media 9.78, vei lua premiul 1.

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciunul dintre noi nu iti poate da un raspuns corect nici macar o parere catusi decat obiectiva din moment ce nu detinem informatii despre liceul urmat si nici despre mediile celorlalti colegi cu care te-ai aflat in competitie. Exista posibilitatea ca tu sa fi fost cea mai buna eleva dar deocamdata este doar o presupunere. Succes in continuare!

| AC4S4 a răspuns:

Mentiunea a 3a