| MayaDaya a întrebat:

Daca am nevoie sa ma invoiesc cateva zile de la facultate, cui ma adresez?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La secretariat sau la director daca e sa-l vezi prin preajma pentru ca e important sa nu ai absente nemotivate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te invoiesti de la nimeni ca nu esti la scoala. Cursurile nu sunt obligatorii iar seminariile le poti recupera fie pe parcurs fie inainte de sesiune.

| dannyel86 a răspuns:

Te poti invoi de la profesorii de seminar si s-ar putea sa nu primesti absent (daca acestia sunt intelegatori). Absentele trecute in evidenta profesorilor se motiveaza doar pe baza de adeverinta medicala.

| raluk27 a răspuns:

Nimanui. Pleci si gata. Treaba cu "invoitul la facultate" merge numai in sesiune cand nu te poti prezenta la examen. Oricum, ca principiu, sa stii ca nu ii pasa nimanui ce probleme ai, pentru ca oricum o sa fii trecuta absent.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Facultate vine de la facultativ, adica optional.Nu-ti trebuie invoire, doar in sesiune!

| DEXTER666 a răspuns:

Nu te adresezi nimanui. pur si simplu iti faci treaba. doar sa nu fi in sesiune sau sa ai seminar. Si ca sa fi sigura ca nu ai absente iti iei frumos scutire de la medicul de familie si o duci la secretariat.