| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ramas corijent pe semestrul 1 la mate nu mai pot sa dau capacitatea sa pot da evaluarea nationala dupa?

Daca da ar fi o idee buna sa raman repetent pe anul asta?

Daca as trece anul mai pot sa il fac din nou?

Btw sunt clasa 8

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are asa mare importanta daca ramai corigent pe primul semestru. Important este sa promovezi la sfarsitul anului scolar si atunci vei intra la evaluarea nationala.
Chiar asa aiurea gandesti? Cum sa fie idee buna sa repeti anul pentru o singura materie?

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Poti sa te pui pe invatat sa scoti o medie mare in semestrul doi, pentru ca media anuala sa fie de promovabilitate. Si atunci, dai si evaluarea nationala.

| 1234568807 a răspuns:

Evaluarea nationala nu o mai poti da daca ramai corigent pe vara, deci invata ca sa scoti media 6 pe semestru 2

| marrryya a răspuns:

Nu, Cristian, nu ar trebui sa repeti anul. Cat timp promovezi clasa e in regula

| Marian92821 a răspuns:

Multumesc foarte mult tuturor! Ma pun pe invatat!

| Anuket a răspuns (pentru Marian92821):

Dar nici semestrul 1 nu este gata. Întrebă-ți profesorul ce poți face ca să-ți ridici media.