| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Daca am rezolvat 2 probleme prin alta modalitate de cat este in barem la examen, imi scade? Adica mi-a dat acelasi rezultat...

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Profesorii se iau dupa rezultatul din barem, nu după metoda prin care este rezolvat exercițiul, deci daca tu ai folosit alta metoda cu alte calcule si ti-a dat rezultatul corect primesti punctaj maximwinking.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se punctează ORICE altă metodă de rezolvare CORECTĂ ( nu doar cea prezentată în Barem ), cu condiţia să folosească TOATE datele precizate în enunţul problemei!

Toate cele bune.