| Baaamilogule a întrebat:

Daca ascult in timp ce dorm o inregistrare cu mine cand citesc o lectie, pana dimineata voi avea lectia retinuta?(intrebare serioasa, chiar sunt curios)

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Clar, dacă nu pățești ca Dexter în episodul ăla cu Omelette du fromage.

| Baaamilogule explică (pentru johnnny123):

laughing)) pun pe telefon nu pe pickup, nu se blocheaza

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu vei retine nimic, fiindca dormi si nu ai cum sa memorezi in somn.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca, ce se poate intampla?

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă

| mastadont a răspuns:

Nu, e doar un mit. Eu am pățit să adorm citind o carte audio dar nu am reținut nimic după trezire.

| ioana748 a răspuns:

Subconștientul poate prelua informatia.
Ideea este ca nu exista o regula anume asupra procentului pe care il ofera apoi constientului.
Te poti surprinde stiind mai mult decat credeai, intr adevar.
Totusi incearca sa te auzi si inainte de somn, constientizand ca ceea de auzi ar trebui retinut.
Succes,

| LisaJulie a răspuns:

Poate sa te ajuta destul de mult, sunt și studii pe tema asta! Dar trebuie sa fi foarte atent

| Cipi1212 a răspuns:

Poți încerca.

| premiumself a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit tu asta, dar nu te mai increde in tot felul de scurtaturi. Daca vrei sa obtii o nota buna sau poate chiar una de trecere, tot ce ai de facut este sa inveti. Ca sfat, incearca sa intelegi mai intai informatia si dupa sa o retii, in felul acesta o sa-ti fie mai usor sa inveti