| blondina2000 a întrebat:

Daca creezi o pagina de facebook, ceva gen fan-page, si vrei sa o promovezi, platesti ceva? Vreau sa fac chestia asta si imi zice ceva de niste sume.
Funda!

4 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,daca doresti ca pagina ta sa fie promovata, adica ti se face reclama, si primesti like-uri in functie de cat platesti, acolo scrie in functie de cati bani pui ai aprox.intre min.300-max.500 like-uri pe zi, am dat un exemplu.
Cei de la Facebook iti scot pagina in evidenta.
Peace!

| diaac a răspuns:

Depinde cum o promovezi. Daca apelezi la optiunea Promote Page, da, se plateste. Dar o poti promova si gratuit, invitandu-ti prietenii Facebook si contactele din agenda de email, apoi ti-o poti promova pe diverse site-uri sau pe un blog, sa iti pui pagina la profil pe site-urile pe care esti si sa dai share la postarile paginii inclusiv pe profilul tau. E drept, cu tipul asta de promovare si rezultatele pot fi mai slabe. Depinde cat timp investesti in promovare, cat de general este subiectul (daca este ceva de interes general vei avea mai multi fani decat pentru o pagina care vizeaza un numar mai limitat de persoane). Poti sa ai mai multi admini si sa o promovati fiecare - asta merge mai ales daca aveti multi prieteni care nu sunt comuni.

| 16Gabriela a răspuns:

Da, trebuie sa platesti pentru a promova pagina, iti fac reclame, dar nu cred ca merita sa platesti bani pentru like-uriwinking

| Thesinger1 a răspuns:

Da,trebuie sa platesti.