| PBFANMichaelScofield a întrebat:

DACA DAU BACUL LA MATE ROM SI BIO(fiind pe profil de mate info) CAM CE FACULTATI AS AVEA LA DISPOZITIE?

Mentionez ca pana acum imi doream sa dau la info doar ca acum fiind inceput de clasa a 12 a m-am razgandit deoarece am goluri la info din 9-10 cand eram in online. Chimia nu o inteleg si fizica nu mi-a mai placut din a 9 a asa ca vreau sa imi sugerati niste facultati si joburi viitoare.

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

La ce facultate doresti...Nu conteaza ce termini, ci ceea ce doresti sa faci mai departe (daca stii ceea ce iti doresti) sau visul din copilarie.
Daca nu, nu e obligatoriu sa mergi in turma cu oile la facultate...Te poti angaja, poti merge in strainatate la munca, poti sa urmezi un curs sa te specializezi intr-o profesie anume care nu cere studii superioare...

| PBFANMichaelScofield explică (pentru Sophieka):

E necesar sa fac o facultate pentru a ma angaja de aceea am pus si aceasta intrebare

| Sophieka a răspuns (pentru PBFANMichaelScofield):

Nu ai nevoie de o facultate pentru a te angaja, decat daca vrei tu o profesie care cere studii superioare.