| rumi36 a întrebat:

Daca depun contestatie sunt sanse sa pice subiecte cu aceeasi dificultate sau mai grele?

5 răspunsuri:
| Bazzed a răspuns:

Nu mai dai alta lucrare, doar ți se corectează lucrarea aceasta din nou, de alți profesori, și se poate întâmpla fie sa îți crească fie sa îți scadă nota

| Nirvanaaa a răspuns:

Contestație înseamnă sa ți se reevalueze lucrarea pentru ca nu ești mulțumit de nota, nu dai alt examen.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contestatia nu inseamna ca dai iar examenul, presupune doar ca iti va ri recorectata lucrarea

| bookofknowledge a răspuns:

Contestatie inseamna ca nu esti multumit de modul in care a fost corectat, o sa ajunga sa fie recorectata, profesorul care corecteaza daca e unu mai exigent decat cel de dinainte iti va da o nota mai proasta, daca in schimb este un unul mai indulgent poate iti va da nota mai mare.Sa nu uitam ca la Bac de obicei se uita mai mult in mare deoarece au o gramada de lucrari, dar in contestatie, le ceri sa se uite foarte detaliat. Trebuie sa stii ca ai scris mai bine decat nota care ai primit o ca sa dai pentru contestatie, altfel nu merita. Pot sa ti maresti nota daca profesorul a fost prea exigent si te a scazut pentru nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Pe ce lume traiesti?
Contestatia inseamna ca nu ai fost multumit de nota si va fi recorectată.
Problema e sa nu primesti o nota mai mica decat prima.