| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Daca depun contestatie, trebuie sa fie diferenta de 50 de sutimi? Daca spre exemplu iau 8, 20 si fac contestatie si imi iese nota 7, 90 se schimba sau ramane 8, 20?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca diferenta nu este mai mare de 0, 50 atunci ramane prima nota, indiferent ca nota data in contestatie este mai mare sau mai mica.

| Makovei_Iuly_1995 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Vrei sa spui, ca daca eu am luat nota 4.85 si prin contestatie sa zicem ca o sa fie nota 5.50 (doar un exemplu) o sa raman cu nota initiala de 4.85?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Makovei_Iuly_1995):

Nu mi-ai citit atent raspunsul?
Daca diferenta dintre nota initiala si cea de la contestatie este mai mica de 0, 50 atunci ramane nota initiala.
Daca diferenta este mai mare de 0, 50 atunci ramane nota acordata la contestatie, este sitatia expusa, 5, 50-4, 85=0, 65, asa ca o sa ai nota 5, 50.
Daca diferenta este mai mare de 1 punct atunci se face o noua recorectare.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.

Toate cele bune!