| anonim_4396 a întrebat:

Dacă deținătorul tiktok-ului, ar lua decizia. A nu se mai face Niciodată nicio plată pentru vizualizări și postări de pe acea aplicație sub nicio formă, devenind o aplicație simplă în care te poți uita doar la postările celor lalți.

Credeți că sar mai sta atâta pe aplicația acea care încurajează nemuncitul, prostia, divertismentul pentru a nu face nimic și sta toată ziua în tiktokul acela cum alți își dau palme peste față pentru banii, cum se înjură între ei și ei în viața Adevărată nu au o săptămână de muncă în viața lor

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Propietarul tiktokului nu va lua niciodata o asemenea decizie, fiindca ar insemna sa-i moara afacerea, ca doar el traieste din reclamele aduse de aceste postari incitante, la care se uita toata lumea fiindca de acolo ies bani multi.

Daca te deranjeaza, de ce nu-ti cauti altceava de facut, in loc sa intri pe tiktok, isnta sau alte site-uri de socilizare?

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu producatorul este de vina, ci consumatorul. Atata timp cat sunt milioane de oameni ce vizioneaza tik-tok-ul, cum vizionau inainte oamenii televizorul, banii vor fi si ei prezenti acolo.
Daca nu iti place sa te uiti, atunci nu te uita.

Si eu consider ca tik-tok-ul in exces, este nociv si indobitoceste lumea, dar daca lumea asta vrea... asta primeste.