| Iosefina679 a întrebat:

Daca ești la un liceu teologic trebuie să faci obligatoriu religia chiar daca ești pe profil real sau uman?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce te mai duci la un liceu teologic dacă nu faci religia?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru darrio2007):

Unii n-au avut medii suficient de mari ca să intre la liceul pe care și-l doreau, așa că trebuie să se mulțumească cu ce-a mai rămas.

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, nu stiu cat te duce pe tinen capul, dar la Teologie faci 80-90% din materii numai RELIGIE!

| Iosefina679 explică (pentru Violleta2022):

Poti fi la liceu teologic pe profil real sau uman. Un liceu teologic nu are numai profil teologic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iosefina679):

Indiferent ca este uman sau real, religie faci 80-90%, fiindca este un liceu TEOLOGIC, cu specific religios!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Violetta, iar cu cele mai tâmpite răspunsuri.
Poți merge la un liceu teologic și să nu fii la profil teologic, ci la real/uman, cum ai zis tu, caz în care nu trebuie să fii de religia lor.

| Iosefina679 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Pot să nu fac religia daca sunt pe profil uman la un liceu teologic?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Iosefina679):

Statul îți asigură dreptul de a nu face religie, așa că da. Faci o cerere la secretariat și ești scutită. Însă vezi că fiind teologic s-ar putea să strâmbe din nas

| Iosefina679 explică (pentru MeisterSchnitzel):

E posibil să fiu privita prost de colegii sau profesori dacă nu fac religia? Ar putea sa ma trateze prost din cauza asta și să creadă că am ceva cu religia lor?