| k0drutzw0w a întrebat:

Daca eu nu am luat Bacul, si m-am inscris la o postliceala de farmacie ( 3 ani ), in acei ani trebuie sa iau bacul, ca sa fie totul ok?

Multumesc.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cei de la postliceala la care te-ai inscris iti spun cel mai sigur, regulile difera de la o institutie la alta, asa ca suna-i si intreaba-i, sa nu te trezesti ca platesti degeaba admiterea sau scolarizarea

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pentru admitere nu se cere diploma de bacalaureat, atunci nu se va cere nici pentru absolvire. Oricum, ai timp sa intrebi la scoala postliceala. Numai bine!

| ellakiss a răspuns:

Pai daca nu ai luat bacul....nush daca poti intra l postli

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca te-ai putut inscrie fara bac, acesta nu e obligatoriu pentru absolvire.Numai ca, luandu-l si atasandu-l la diploma de absolvire, ai avea unele avantaje la obtinerea unui job.Multi angajatori fac departajarea intre candidati prin diploma de bac, ori alte rezultate suplimentare.Altii specifica direct cerinta bacului. Sfatul meu e sa-l iei.Succes.