| AvalohAlyn a întrebat:

Daca fac facultatea de istorie ce optiuni am de meserie/profesie?

Răspuns Câştigător
| Ramona3766 a răspuns:

Din pacate cu istoria nu o sa prea poti face mare lucru. Mai bine incearca sa mergi la facultatea de istorie si relatii internationale, sa ai o varietate mai larga de optiuni dupa ce termini. Si de acolo poti ajunge profesor, istoric, dar poti sa ajungi si in politica, relatii internationale, diplomat... depinde si de masterul pe care o sa-l urmezi. Mult succes!

3 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

1.cadru didactic
2.istoric
3.realizator tv de specialitate
4.arheolog
5.etc

| Barmaleus a răspuns:

De acord cu ce a spus smaranditza mai sus... dar cel mai probabil:
6. operator call center

| Andu_7395 a răspuns:

Istoric, profesor, muzeograf, arheolog, cercetator stintific, plus multe altele conexe happy