| BLURREDLINES a întrebat:

Daca fac mate-info pot merge pe medicina/farmacie?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta. Excelenta la matematica si la informatica te vor ajuta mult in viata ta de medic. Trebuie doar sa fii de 10 nu numai la mate si la info ci si la chimie, fizica, biologie si engleza, materii pe care se pune ceva mai putin accent la profilul tau. E bine ca la chimie si/sau biologie sa incerci sa te califici la faze superioare ale olimpiadelor pentru a fi sigur ca nu inveti prea putin.

| danutzu96 a răspuns:

Da, dar mai recomandat ar fi CHIMIE-BIOLOGIE/Stiintele Naturii. Nu stiu cat de mult o sa iti placa programarea daca tu vrei sa te faci medic sau farmacist (iti place biologia si chimia presupun).