| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci facultate in Romania apoi master in alta tara ai sanse sa iti gasesti un loc de munca bun in acea tara?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dinaprilie a răspuns:

Doar daca, complementar sti si limba tarii repective.

| sierra1 a răspuns:

șanse există intotdeauna chiar dacă masterul l-ai face in nord-koreea (că tot nu ne zici care-i țara AIA)

| Elena9328 a răspuns:

Doar daca stii limba

| romeo78 a răspuns:

Nu obligatoriu, dacă știi limba, dar mai ales dacă din timpul facultății, reușești să faci practica, să capeți relații, experiență într-o soci, locație importantă.
Altfel, ca și în România, pornești de la "frecat podele și vase".
Este o suprainflație de studenți și nu toți reușesc ceva în viață!