| Marinescu_Alexandru_1994 a întrebat:

Daca imi iese 6 pe primul semestru si 4 pe semestrul al doilea trec anul scolar?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, treci!
Media anuală la materia respectivă trebuie să fie MINIM 5 happy

Toate cele bune!

| Anca6991 a răspuns:

Da, fara probleme. Ai grija sa nu iti iasa 3 pentru ca mediile anuale nu se rotunjesc, si daca vei avea 4, 5 nu vei trece.

| ClanuTractoR a răspuns:

Da,vei trece fiindcă media anuală este 5.

| Robert_Barbu_1980 a răspuns:

Chiar dacă media se face așa ( se aduna 4+6 și după se împarte la doi va da 5 care este de trecere dar nu cred ca vei trece dacă ai 4 pe al doilea semestru pentru. Ca înseamnă ca ești repetent! Nu știu sigur!