| anonim_4396 a întrebat:

Daca incep sa invat pentru bac din clasa a 11-a am sanse mult mai mari ca sa iau o nota peste 8 la bacalaureat decat daca invat din clasa a 12-a?

6 răspunsuri:
| AlyRafaello a răspuns:

Logic ca da, si sa te apuci de meditatii, si cand inveti doar tu acasa sa iti dai auto-teste de cunoastere, si vei avea toate sansele la BAC

| Chez0nz a răspuns:

Bineinteles ca da. E mult mai greu sa "te bagi in materie" in clasa a 12-a, pe cand daca "te bagi in ea" din clasele mai mici ai sanse mai mari sa pricepi.

| Vanishgold a răspuns:

Nu, pentru că vei uita majoritatea informațiilor. Poți să te apuci de citit operele la limba română și să-ți pregătești eseurile, dar nu sa le și înveți. Dacă te apuci de învățat din clasa a 12a din noiembrie, vei reuși sa iei mai mult de 8 la bac.

| IIIshaneIII a răspuns:

E clar trebuie sa te apuci de medititatii, uite si o mantra

| IIIshaneIII a răspuns:

E clar trebuie sa te apuci de medititatii, uite si o mantra,, om namah shivaya,,

| aneliram a răspuns:

Da, cu cat studiezi mai mult, cu atat acumulezi mai mult, dar, conteaza si nivelul de la care incepi.