| OpreaSimonaAlina a întrebat:

Daca intri la Liceul Militar trebuie sa continui neaparat cu Academia Militara? Sau poti sa mergi, de exemplu, si la Academia de Politie sau la o facultate civila? Am tot cautat pe TPU dar nu am gasit ceea ce cautam.

10 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Draga mea, dupa terminarea Liceului Militar, poti da unde doreste inima ta.Esential e sa ai vointa si motivatie sa termini liceul.
De preferabil e bine sa dai la Academia de Politie.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Anca0123 a răspuns:

Simona mergi la militarsmugsmug. eu cred ca poti alege si altcevabig grin laughing

| addinne a răspuns:

Nu in nici'un caz.eu asa stiu de la mama. poti face orice liceu. Si dupa sa mergi la o alta fakultate. ea s-a dus la faculatea de litere

| elena a răspuns:

Da, poti alege toate trei variantele, dar nu inteleg, de ce mergi la liceul militar, ca in continuare sa mergi la o facultate civila? Sau familia vrea sa mergi la un liceu militar pentru a fi ordonat si disciplinat?

| itsnotmyname a răspuns:

NU, nu e neaparat sa continui cu Academia Militara. Insa, daca nu continui cu una dintre academii, Liceul Militar va fi doar timp pierdut. Se poate foarte bine sa mergi la academia militara sau la academia de politie dupa ce ai facut un liceu civil. Gandeste-te bine daca vrei ca la 15 ani sa ti se spuna Drepti! si sa faci sectoare, iar apoi sa mergi la o facultate civila...

| OpreaSimonaAlina explică:

Eu vreau sa merg la Liceul Militar si apoi la Academia De Politie dar nu eram sigura daca se poate...

| babyblue a răspuns:

Se poate.Crede-ma.

| Anonima264 a răspuns:

Da,se poate...