| LanguageMaster a întrebat:

Dacă intru pe loc cu taxă la facultate, prima rată se plăteşte după confirmarea locului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o regula pentru toate facultatile, asa ca va trebui sa intrebi la facultatea respectiva sau sa citesti regulamentul facultatii.

4 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Da.

| SilviaPunct a răspuns:

Trebuie sa citesti regulamentul facultatii respective. La unele facultati prima rata se plateste cand faci inmatricularea adica in vara.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Conform principiului autonomiei universitare, fiecare facultate isi are propriile reguli de plata a taxei.
Dar, daca intri pe pagina web a facultatii care te intereseaza, cam din doua clickuri afli tot ce vrei sa stii.

Răspuns utilizator avertizat