| fufu003 a întrebat:

Daca la liceu dau la profilu de stinte ale naturii bilingv. engleza pot sa dau la medicina sau la politie?

Răspuns Câştigător
| vazelin a răspuns:

Pai profilul stiinte ale naturii e cel mai bun pentru medicina! si la politie poti sa dai la orice liceu ai fi (trebuie sa stii doar istorie, romana si sa fii sportiv/a bun/a)! la stiinte inveti biologie si chimie mai intens ceea ce e bine daca vrei medicina!

2 răspunsuri:
| ecristinamc a răspuns:

Profilul nu conteaza foarte mult in meseria/ facultatea pe care vrei sa o urmezi.Nici un profil nu te perfectioneaza pentru meseria aleasa. Poti face un curs de perfectionare/excelenta dupa ce termini liceul la acest profil si te inscrii la medicina.
La politite e mai greoi pentrru ca iti trebuie multa matematica dar daca reusisesti sa stii matematica ca cei de la amte-info si daca isti doresti cu adewvarat vei reusi.
pupici

| adelinee a răspuns:

Da potibig grin
si eu sunt tot la stiintebig grin
si ne-a zis directoarea ca de la acest profil poti sa dai la ce facultate doresti.