| GabrielRobert4342 a întrebat:

Dacă ma transfer de la contabilitate la turism și Alimentație de ce mai dau diferențe dacă este aceeași filiera adică tehnologic

3 răspunsuri:
| julOG a răspuns:

Pentru ca face parte din filiera tehnologic, dar aceasta la randul ei cuprinde mai multe domenii care nu se pupă intre ele. Contabilitatea se ocupa de numere-matematica, turismul și alimentatia cu ce se înțelege happy
E ca și când ai fi la un liceu de artă și vrei sa te transferi de la pictură la teatru. E artă, dar sunt total diferite.
Trebuie sa te hotărăști care îți place, cu toate că ți as recomanda sa mergi la un oricare liceu, nu profesională.
Seara frumi!

| GabrielRobert4342 explică (pentru julOG):

Dar nu e profesioanala ideea e ca eu vreau sa ma duc la ASE de curând m-am mutat și liceul care e cel mai aproape are acest profil dar nu cred ca este profesională este tehnologic

| julOG a răspuns (pentru GabrielRobert4342):

Dacă te am ajutat cu întrebarea de mai sus, sa înțelegi diferența celor două profile nu uita de fundița. And thanks!
E super ok dacă nu e profesională. La mine în oraș aveam câteva licee cu astfel de profile, unele fiind de profesională.
Cât de aproape e de casă? Dacă îți doreai in altă parte, poate nu conta distanța.