| Cosminel1192 a întrebat:

Daca nu fac ceva bine renunt mai usor si daca fac ceva gresit ma gandesc non-stop la asta. O rezolvare aveti?

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pui mult suflet la ceea ce faci, n uexista nici o rezolvare.
Bafta!

| Maria_Anna_1987 a răspuns:

Trebuie sa ia mai multa incredere in tine si sa fi mai optimist. Nu trebuie sa renunti dac un lucru nu ti-a iesit bine din prima, trebuie sa fi perseverent si daca iti doresti cu adevarat sa faci acel lucru, il vei face cum trebuie happy Nu iti fie frica sa gresesti, stii vorba "Incercarea moarte n-are"winking Si incerca sa nu mai gandesti lucrurile atat de jult pentru ca nu e bine. Fa ce iti trece prin cap si ce crezi tu ca e binewinking Sper ca te-am ajutat :*

| Maria_Anna_1987 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa fi mai optimist. Nu trebuie sa renunti daca un lucru nu ti-a iesit bine din prima, trebuie sa fi perseverent si daca iti doresti cu adevarat sa faci acel lucru, il vei face cum trebuie happy Nu iti fie frica sa gresesti, stii vorba "Incercarea moarte n-are"winking Si incerca sa nu mai gandesti lucrurile atat de mult pentru ca nu e bine. Fa ce iti trece prin cap si ce crezi tu ca e binewinking Sper ca te-am ajutat :*

| positivity a răspuns:

Cauți perfecțiunea, iar orice greșeală te macină. Ajungi să îți degradezi sufletul din cauza unor așa-zise „probleme".
Încearcă să pui accent pe lucrurile pe care le faci bine. Orice greșeală se poate remedia, întrucât, ar trebui să te gândești mai puțin la ea și să începi să o rezolvi.