| cryss_7938 a întrebat:

Daca nu ma pricep la limbi straine ce profil trebuie sa aleg?big grin

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu da la filologie. deoarece filologia se ocupa cu studierea limbilor:romana, frac, engl, latina. indreaptate catre profilul real. acum depinde daca ti-ar placea la mate info, stiintele naturii, economic etc...

6 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

Orice profil dar nu profil cu limba straina.
Uman, Protectia mediului, Filologie, Matematica-Informatica, poti opta pentru licee cu profil real sau uman.

| georgiana_6517 a răspuns:

Matematica- informatica, stiinte ale naturii,

| VisualBasicExpert a răspuns:

Alege limbi straine! Ce intrebare e asta? o.o Alege ce crezi tu ca iti place!

| Rapateckh93 a răspuns:

La bac o sa dai matematica M1 la profil de mate-info si o sa fie al dracului de greu.Cel mai simplu este la filologie romana, este mai simplu decat la limbi straine.In clasa a 11-a am media 8.83 si nu depun efort sa invat sau sa fiu prezent la ore tot timpul = 48 de absente, dintre care 38 motivate si media 9 la purtare.Este foarte usor si recomand, o sa-mi multumesti mai tarziu.

| Kiddduu a răspuns:

Mate-Info(Matematica-Informatica).Uman nu. Turism.Protectia mediului.etc

| Lio a răspuns:

Orice categorie ce nu include "sectiunea asta' dooh...