| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mi-am luat diploma de absolvire si cea de 10 clase pana in ziua de azi, o mai pot obtine? Cea de 10 clase e la alt liceu si normal trebuia sa o iau in 2014 si nu am luat-o iar cea de 12 clase la ultimul liceu in vara asta care a trecut, deci mai pot sa obtin diplomele astea de la cele 2 licee sau nu? Trebuie completat ceva sau cum? Sau nu mai pot sa le ridic fiindca a trecut timpul? Lamuriti-ma va rog

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat 12 clase n-ai nevoie de diploma de absolvire a 10 clase, dar se pot lua ambele, diploma de 10 clase de la liceul unde le-ai facut si diploma de 12 clase de la liceul absolvit. Mergi la cele 2 licee cu cartea de identitate si soliciti diplomele.

| Ryumex a răspuns:

Da, desigur, trebuie doar sa te duci la scoala la care ai absolvit.
Si sa ceri foaia matricola +hartiile de absolvire, o sa ai nevoie de un buletin si ceva date din trecut.