| anonim_4396 a întrebat:

Daca raman corigenta la o singura materie ce se intampla, mai trec in urmatorul an? Pentru ca repetenta nu am cum sa raman decat daca sunt corigenta la 3 materii. Ce se intampla daca raman doar la o materie, trec mai departe urmatorul an?

7 răspunsuri:
| alex19051988 a răspuns:

Mai daca ramai corigent la o materie pe ambele semestre, la acea materie nu ti se poate incheia media. Cand iei vacanta te apuci sa inveti din toata materia predata anul acesta, ca sa poti trece clasa. La sfarsitul verii o sa te cheme profesoara la scoala ca sa faceti repetitii pentru examenul de corigenta, ca sa poti sa-l treci. Astea dureaza cam o saptamana. Cand terminati de exersat o sa va scoata pe corigenti la tabla pe rand si o sa va dea unul sau mai multe exercitii de rezolvat. Cand le terminati, va spune daca ati trecut sau nu. Este destul de simplu, ca nu trebuie sa stii totul la perfectie si pana la urma nu vor fi alti profesori care sa nu stie ca ai alte materii la care te pricepi mai bine. Deci, corigenta asta nu e mare chestie. Dar e greu daca nu o iei, ca repeti anul si o sa rada toti de tine. Altfel, nu ti se intampla nimic, ca mi se pare ca media o trece pe cea de la examenul de corigenta. Care de altfel nici macar nu este un examen, dar daca asa i se spune.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Treci mai departe in momentul in care te duci la scoala si dai corijenta si te trece la corijenta profesorul respectiv happy.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Păi dacă nu rămâi repetentă ce poţi să faci? Te opreşti aşa brusc şi nu mai faci şcoala? Foarte şmecher atunci.

| Axys a răspuns:

hmm nu are cums a te lase repetenta pentru un oboiect

| Roby14 a răspuns:

Daca ramai corigenta la o materie trebuie sa dai corigenta vara la respectiva materie. Daca iei corigenta treci in anul urmator fara nici-o problema.
Multa Bafta!

| patrick2000 a răspuns:

Treci, nu te teme, poate chiar sa te ierte si sa nu mergi in vara deci cum spuneam, nu te teme.

| Animeworld a răspuns (pentru patrick2000):

S-a mai intamplat asta, sa te ierte?