| anonim9874 a întrebat:

Daca renunt la facultatea fara taxa, am voie sa zicem peste 10 ani sa ma inscriu din nou la fara taxa? Anul aceasta am intrat la o facultate, m-am inhamat la ceva prea greu pentru mine si ma gandesc sa ma retrag, dar sunt prea tanar si poate nu gandesc acum, ma intereseaza daca mai incolo pot sa fac facultatea tot la buget/fara taxa din moment ce nu am beneficiat decat 2 saptamani de acest statut de student la fara taxa. Cum ar trebui sa procedez ca sa beneficiez mai tarziu de fara taxa sa ma retarg sau sa nu mai ma duc si sa fiu exmatriculat?

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Poti sa te retragi pe motiv de boala, dar nu se stie daca dupa multi ani vei mai fi primit.Atunci iti va fi si mai greu pentru ca materia de invatat se schimba.Parerea mea este sa nu renunti.De fapt, la ce facultate esti?