| Gb_Matei_1997 a întrebat:

Daca studiezi la Administratie publica la universitatea crestina dimitrie cantemir. Ce poți sa ajungi? Ce profesie? Ce meserie,? Dau funda

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, poti fi functionar public, pe la primarie, la anaf, acum depinde si in ce te specializezi sau in ce dai licenta. cam tot ce tine de domeniul institutiilor publice, ai o gama larga.
problema este ca la noi in tara se intra pe pile, pe bani, pentru ca sunt posturi ravnite si platite bine, chiar si cu infuenta.
daca te gandesti sa faci un master deja ai mai multe sanse sa intri sau sa gasesti joburi mai interesante, depinde doar de tine ce doresti sa faci in viitor. succes.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Hot?

| minrest a răspuns:

Ai putea ajunge functionar public, dar nu uita ca nu este o facultate serioasa, iar angajatorii stiu asta. Iti spun eu doua scoli bune, cu sute de specializari diferite: Universitatea Bucuresti si Universitatea Politehnica Bucuresti.