| MihaiCiolan a întrebat:

Daca sunt clasa a 10 a in acest moment, ma pot transfera la alt liceu in vacanta de modul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ți se aprobă la școala destinație, da, ai puta

| Hyperion7 a răspuns:

Da,doar in următoarele condiții:
"a) la schimbarea domiciliului parintilor intr-o alta localitate, respectiv intr-un alt sector al municipiului Bucuresti;
b) in cazul unei recomandari medicale, eliberata pe baza unei expertize medicale efectuate de directia de sanatate publica;
c) de la clasele de invatamant liceal la clasele de invatamant profesional;
d) la/de la invatamantul de arta, sportiv si militar;
e) de la clasele cu program de predare intensiva a unei limbi straine sau cu program de predare bilingv la celelalte clase;
f) in alte situatii exceptionale, pe baza documentelor justificative, cu aprobarea consiliului de administratie al inspectoratului scolar."
Daca te incadrezi in aceste categorii, da.