| sasha a întrebat:

Daca urmeaza profilul constructii, instalari si lucrari publice ce poate urma pe mai departe si ce poate ajunge in viata? sau ce profil imi recomandati la media de 7, 32 dar cu mai putina teorie si mai multa practica?

Răspuns Câştigător
| Iva a răspuns:

N-ai zis in ce judet... uite pe www.admitereliceu.ro toate liceele din Romania, clasificate pe judete, localitati, profile etc. Poti vedea la care ai sanse sa intri in functie de media de admitere si poti simula completarea fisei de inscriere.
Bafta oricum si felicitari ca vrei sa faci ceva practic! Azi toti se viseaza artisti, jurnalisti, manageri peste noapte... dar ingineria e o meserie de viitor. Mai departe poti face facultatea la Constructii, la Transporturi... depinde ce-ti place, ai de unde alege si acum nici nu se intra greu.

3 răspunsuri:
| gagaangel a răspuns:

Pai acum liceul nu prea conteaza in unele situatii ce vrei sa te faci depinde de facultate atata acum daca esti din buc sunt multe cu practica dar depinde de pe unde estitongue

| blonda1414 a răspuns:

Poti sa te duci la likeu' sportiv din galati focsani etchappysi inveti dar mai mult faci sport

| kitto a răspuns:

Hey ar fi de folos si judetul... ca sa poata recomanda un anumit liceu si profil ar fi mai folositor asa happy oricum cu media 7, 32 cred ca are sanse daca vrea sa intre undeva mai vine la. mate-info sau stiinte ale naturii ^^