| Alexandru98 a întrebat:

Daca voi fi olimpic la matematica sau limba si literatura romana in clasa a 8-a, v-a mai trebuie sa dau capacitatea(examenul pentru clasa a 9-a)
Am auzit de la cineva si nu sunt sigur

12 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

O dai. Dar oricum nu cred ca o sa ajungi olimpic la romana daca nu sti nici macar ca in : va mai trebui (fara e) va se scrie faca cratima, dar ma rog, continua sa speri... Si, ca sa-ti raspund mai clar la intrebare, examenul il vei da inainte, se organzizeaza unul doar pentru olimpici, la care vor fi alte subiecte, bineinteles, decat cele de la examenul pe care il dau restul.

Răspuns utilizator avertizat
| CeaCuMasca a răspuns:

Bineinteles ca va trebui sa o dai, dar daca vei fi olimpic ar fi floare la ureche pentru tine. Apropo, se scrie,, va,,, mai ai ceva pana sa fi olimpic!

Răspuns utilizator avertizat
| Dianaㄨ a răspuns:

Il dai orice ar fi.
Numai ca, exista o sesiune de examene speciala pentru cei care se califica la etapa nationala la orice materie de olimpiada si, vei da examenele mai devreme.
Atata tot
O zi buna!

| Scarlett011243 a răspuns:

Normal ca dai, toata lumea da pentru a intra la un liceu.

| dydydeea a răspuns:

Bineinteles ca va trebui sa dai capacitatea? cine ti-a zis prostia asta? ca daca esti olimpic la mate si romana nu mai trebuie sa dai capacitatea? laughing rolling on the floor

| miriam18 a răspuns:

Da nu conteaza daca esti olimpic sau nu tot trebuie sa dai capacitatea

| Dreamt a răspuns:

Normal ca le dai laughing cine ti.a spus asta si-a batut joc de tine. si eu sunt la romana si tot le-am dat, dar daca esti olimpic o sa-ti fie mai usor, deci n-ai de ce sa-ti faci grijiwinking

| wrApe a răspuns:

Trebuie sa il dai, am avut coleg in lotu de matematica si olimpic national la fizica. Da o sa dai examenu inainte, adica o sa-l dai mai devreme impreuna cu colegii tai olimpici nationali (din intreaga tara )... In concluzie o sa-l dai mai devreme decat "restul tarii". Acum am trecut a 10-a deci stiu happy Toata lumea o sa dea acel examen de intrare in clasa a 9a.

| FlootoorashBibi a răspuns:

Trebuie sa dai si capacitatea.

| vargaemanuel09 a răspuns:

Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
You can get one too!

>> minecraftcodes.me