| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac politist (la ce facultate trebuie sa ma duc?) si muzician (la asta stiu ca trebuie sa fac conservator) cati ani va trebui stau prin facultati si cati bani voi da la amabdoua? funda pentru cel mai bun raspuns...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa te faci politist dai la academia de politie unde faci 3 ani.

daca vrei sa te faci muzician nu ai mai fi pus intrebarea asta. muzician te faci cand stii ca ai talent, cand pana la varsta la care trebuie sa dai la facultate esti deja sigur de asta.

| stefano200 a răspuns:

Daca vrei sa devii politist va trebui sa intri la academie si crede-ma nu-i usor. 4ani de studiu costa o groaza de bani iar specializarile tot asa.

| Pheonix a răspuns (pentru stefano200):

oh go on daca nu stii nu vorbi, nu costa bani, odata ce ai intrat la ei, ai cazare, mancare, haine, si chestii de uz personal (sampon, sapun...etc) gratuit, nu mai esti civil sa platesti academia, academia de politie se plateste in momentul in care esti dat afara ( exmatriculat ) si atunci trebuie sa platesti tot ce ai consumat in jur de 2000 lei pe an oh go on nu e foarte ok, ei te dau afara doar cand furi sau faci uniforma de ras, prin diferite chestii, nu mai raspunde la intrebari daca nu esti la curent cu subiectul!

| stefano200 a răspuns (pentru Pheonix):

Hai nu zau!

| Pheonix a răspuns:

Buna, ca sa ajungi politist trebuie sa urmezi Academia de polititie la care cursurile durează 3 ani (mare majoritate) și repectiv 4 pentru un număr foarte redus de locuri.
După absolvire devii polițist/polițistă. Iar conservatorul dureaza tot asa cam 4 ani happy succes, eu sper sa alegi prima categorie deoarece cel putin eu am un mare respect pentru asa ceva, in momentul de fata eu sunt hotarata sa urmez Academia militara. este superba si dureaza 3 ani si 6 luni :* succes