| PufPufi a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la alt liceu, este suficient sa fiu olimpic(sa ajung la etapa nationala la fizica de exemplu) chiar daca am media mai mica decat ultima de la admitere sau este obligatorie conditia cu media?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este suficients a fii olimpic la ceva si sa ai media mai mica...ca legal nu esti eligibil sa se poata face transferul, fiindca legea trebuei respectata.
Este oligatirou si eliminatoriu sa ai media egala sau mia mare ca a ultimului intrat la acel profil!

| Kiran a răspuns:

Din ce imi aduc aminte, transferul la un alt liceu depinde de noul tau profil + media sau notele de la actuala materie prima de la actualul liceu pe langa medie purtare, notele la restul materiilor, foaia de recomandare de la un profesor in unele cazuri.

Oricum, cel mai bine este sa intrebi la secretariatul acelui liceu despre situatia ta si cum o poti modela pentru a te transfera.