| ionelapup a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer pe acelasi profil, dar ultima medie e 9, 72, iar eu am media 9, 66, se mai poate?

Răspuns Câştigător
| Anee1667 a răspuns:

Depinde.
Ar trebui să știm mai multe despre acest transfer.
O să-ți fac un rezumat al legilor în cazul în care ești la liceu:
1. Dacă ești în clasa -IX-a atunci trebuie să aștepți un semestru pentru transfer.
2.(cea mai importantă și probabil care te interesează cel mai mult) Media ta trebuie să fie cel puțin egală cu media ultimului intrat la specializarea respectivă sau cu media ultimului promovat din clasă.
3. În clasa în care vrei să transferi trebuie să existe mai puțin de 30 de elevi.
Totuși nu ai nimic de pierdut dacă încerci.
În schimb trebuie să fii realistă media trebuie să-ți fie mai mare sau egală, dar așa cum se spune „ÎNCERCAREA MOARTE N-ARE" poate ai noroc.
Îți las câteva articole aici:
1.https://lege5.ro/......regulament
2. https://www.edupedu.ro/......colilor-c/

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate!
Tu nu esti eligibila sa ti ese aprobe transferul cu o medie mai mica, deci ilegal si imposibil sa ti se aproape un asemenea transfer.

| Yaesmin a răspuns:

Probably not