| AndreiPopescu03 a întrebat:

Daca vreau să susțin bacul trebuie să mă duc la același liceu la care am promovat 12 clase. Și ce ar trebui sa fac că sa mă înscriu

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la liceul unde ti-ai terminat cele 12 clase, ca ei au foaia ta matricola si depui la secretariat o CERERE prin care soliciti sa sustii BAC-ul in sesiuena de vara (sau toamana) la toate materiile de la profilul la care ai terminat tu.
Sa iei buletinul (cartea de identitate) cu tine, ca secretara sa-ti poata cauta foaia matricola si sa te inregistreze.