| adrianluciu98 a întrebat:

Daca vreau sa urmez facultatea de medicina care profil sa aleg dintre aceste 2: mate-info bilingv engleza sau stiinte ale naturii? Chiar profilul mate-info iti formeaza o anumita gandire, care e folositoare la orice meserie?

2 răspunsuri:
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai majoritatea care vor medicina se duc la stiinte, unde e si mai usor bacul.
Daca crezi ca stapanesti matematica, du-te la real(mate-info) deoarece, cum ai zis tu, iti formeaza gandirea si te pregateste spre orice meserie.

| AnKu03 a răspuns:

Pentru medicina, clar stiintele naturii! Te pregateste exact pentru materiile de care ai nevoie la bac si admitere la facultate.3 ore de chimie + 3 ore de biologie iti vor prii!

Mate-info e diferit de SN doar prin nr mai mare de ore de mate si mai mic de obiecte precum chimia si biologia, plus ca bacul la mate e super greu!(spun din proprie experienta, sunt la mate-info si e teribil...mai ales la licee cu pretentii).Dar daca nu esti hotarat la medicina si mai tarziu te razgandesti, profilul mate-info e binevenit pentru ca e folositoare la orice meserie!