| ActiveX a întrebat:

Dacă vrei sa dai la UMF Carol Davilla pe locurile institutului Medico militar poți sa îți depui dosarul și la civil? Dacă nu intri la militar și ai nota sa te bage la civil?

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut!
La institutul Medico militar te înscrii mult mai devreme pentru ca dai probe. Ei in urma probelor te anunța dacă te-ai calificat pentru examenul scris sau nu. Dacă îți spun ca ai picat probele de aptitudini atunci poți depune dosarul la civil pentru ca la civil se depun in vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar mediile de admitere la institutul medico-militar sunt mai mici decat mediile la medicina obisnuita. Daca nu intri la militar e greu de crezut ca ai avea vreo sansa sa intri la medicina (la taxa).

| Feri5 a răspuns:

Le poți depune la amândouă, dar mergi doar la una...