| Andaa199 a întrebat:

Daca vrei sa mergi la liceul la profil de filologie-bilingv spaniola trebuie sa stii spaniola?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns:* Repede va rog

Răspuns Câştigător
| NgrMdx a răspuns:

Normal ca trebuie sa stii, doar e bilingv, sau o inveti pe parcurs happy

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Da, normal laughing

| CoMyYySiAtat a răspuns:

La toate liceele cu bilingv s-a dat deja in mai sau in iulie (nu stiu sigur) o proba, orala si scrisa la limba pe care o are acel liceu cu bilingv. Iar pentru promovarea probei este necesara obtinerea a notei minime 6, astfel ca sa fii elev al respectivelor licee(in cazul de care vorbim, licee bilingve spaniole), trebuie sa stii spaniola de cel putin 6!
Daca tu nu ai dat proba, nu ai de ce sa completezi in lista cu optiuni astfel de licee pentru ca la repartizare nu vor fi luate in considerare!

Ai aici mai multe detalii despre probe, insa nu cred ca sunt relevante tinand cont ca probele s-au dat deja :
http://cnunirea.ro/examene/testare-bilingve/