| lala56 a întrebat:

Dati exemple de situatii in care v-ati confruntat cu nedreptatea.Cum ati reactionat? Cum ati rezolvat?

1 răspuns:
| 1705adina a răspuns:

Iti dau mai multe exemple apoi iti argumentez unul! Cand iei o nota mai mare decat alt coleg care a facut tema la fel ca si tine, cand colegii te resping din cauza unei alte rase(ex: sa fii din Africa, rrom, etc), sa ti se ia locul in autobuz de o batrana fara sa te intrebe daca ii acorzi locul.Argumentez cel cu rasa. Cum reactionam si cum rezolvam? Le explicam colegilor ca ceea ce au facut nu este corect, incercam sa le aratam ca acel,, ciudat de culoare" are si el defecte si calitati ca fiecare om...