| geogeo123 a întrebat:

Dati-mi pareri despre o fata care fuge de acasa si se marita

9 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Nu e o idee buna ce face aceea fata deoarece ii face pe cei din juru ei sa sufere. mai ales parinti. din dragoste faci multe lucuri pe care mai tarziu le regreti. ar trebui sa se gandeasca bine la ceea ce face.

| Felys a răspuns:

Inconstienta,de parinti ai nevoie toata viata, daca le face asta sa nu se astepte la ajutor atunci cand ii crapa buza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui viitorul sot sa aprecieze toata viata sacrificiul ei de a parasi totul pentru a-l urma.din pacate fistecare cu soarta lui.mai devreme sau mai tarziu tot va regreta ca nu a mers incet, cu intelegere fiindca asta e dragoste si respect; sa nu sufere nimeni.

| zahy a răspuns:

E ok daca aveti situatie financiara buna, daca nu dispuneti de bani si stai in chiri nu e bine sa fuga de acasa. Depinde si varsta pe care o aveti daca sunteti minori iar nu este bine.

| TiffanyღBJ a răspuns:

In principiu, asa cum au spus si ceilalti, este o idee proasta. Dar depinde din ce cauza fuge de acasa, daca baiatul respectiv chiar merita sacrificiul, daca au bani sa se intretina pe ei si un eventual copil etc etc. Iar daca fata este minora si baiatul este major, este foarte rau pentru ca el va ajunge la inchisoare - corupere de minori.

| Tynnna a răspuns:

Daca este nevoita sa fuga inseamna ca cineva din familie nu este de acord. daca familia nu e de acord inseamna ca au "mirosit" ceva in neregula cu respectivul. Fata asta probabil e imatura si mai mult decat sigur va ajunge sa regrete. Eu nu inteleg ceva...arde undeva daca nu obtine actul acela de casatorie mai repede? crede ca sa va schimba ceva? Eu zic sa se gandeasca mai bine, eu de cele mai multe ori si contrar vointei mele am ajuns sa fiu de acord cu mama mea in multe privinte.Ca si cum mi s-ar fi luat un batic de pe ochi.

| ionutmystic a răspuns:

Eu zic sa stai sa iti termini scoala, eventual sa faci si buletinul inainte...

Răspuns utilizator avertizat
| Catalinutsa a răspuns:

Nu e bine! :-s Mai bine să își termine studiile. si după poate să facă ce vrea. kiss Să se gândească la părinți nu o să mai facă ce vrea :-s. O să aibă RESPONSABILITĂȚI!