| Deedee_7556 a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de functii.dar.trebuie sa spun si domeniul de defintie, codomeniul si legea, eventual si un grafic.pe google nu gasesc nimic si e urgent! Mersi anticipat!

1 răspuns:
| doroteea a răspuns:

Hey, tocmai mi-am facut tema la algebra si am avut 2 exercitii la care zicea cerinta: simplificati fractiile si aflati domeniul lor de definitie, am stiut a fac tema, dar nu prea am inteles cum sa aflu domeniul de definitie...