| anonim_4396 a întrebat:

happy dati-mi si mie idei de unde as putea face rost de bani pentru liceu...Adica imi trebuie pentru un abonament de tren/microbus...si parinti nu ma pot ajuta straight face idei?

6 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Avand in vedere ca,familia ta nu si permite sa ti plateasca toate cheltuielile,mai marii nostri guvernanti,v au dat o mica portita,pentru a va putea descurca mai bine,in sensul ca,daca etsi in liceu si dovedesti prin adeverinte,ca nu ai venituri in familie sau ca daca exista,sunt foarte mici,te alegi cu o bursa, care se numeste,, bani de liceu,, si conta in 180 de lei,sau in jurul sumei astea.
Si eu cand eram in liceu se dadeau, insa eu nu am beneficiat, deoarece depaseam cu o suma foarte mica si am fost respinsa.
Dar cred ca macar bani de abonament tii poti plati din bursa asta mizera!
Succes!

| FankyGen a răspuns:

sad roaga-te de sofer sa te lase cu banii o luna in urma iar tu banii la abonament i platesti cu banii decontati de liceu e abonament

| arcticlove a răspuns (pentru FankyGen):

La tren nu exista soferwinking

| arcticlove a răspuns:

Poti sa te imprumuti la cineva, de la o ruda sau ceva si cand iti deconteaza ii inapoiezi...Sau te poti face reprezentant la Avon sau Oriflame...Am auzit ca scot bani frumosi din asta happy

| onoriu a răspuns:

Pai fura frate un fier un cupru cv si asta e ai si de abonament si de ce vrei u

| UsernameUitat a răspuns:

Parintii vor sa merg la liceul din orasul in care stau, dar eu vreau cu orice pret sa merg la liceul de teatru, e la 27 de km de unde stauhappy la Sabin Dragoihappy si mama,daca o intreaba cineva unde merg la liceu,zice ca in orasul in care stauhappy pe mine asta ma face sa vreau sa dau inapoi,realizez ca imi trebuie o vointa de fier, si curaj de otelhappy mi-e si groaza sa-i spun mamei mele ca eu vreau neaparat sa merg la liceul de teatru...mi-e teama de un refuzhappy vreau la teatru pentru ca vreau sa imi fac o cariera in domeniu, stiu ca nu e bine platita (actor de teatru) dar iubesc chestia asta.