| aannddrreeaa a întrebat:

Dati-mi si mie niste probleme de logica mai grele

Răspuns Câştigător
| StoicaAndi a răspuns:

Intrebarea potrivita ia uitate cu tot cu raspunsuri:

Cum bagi o girafa in frigider?

Deschizi frigiderul si bagi girafa.

Cum bagi un elefant in frigider.

Scoti girafa si bagi elefantul

egele Leu gazduieste o conferinta cu animale. Toate animalele participa, in afara de unul. Ce animal nu participa?

Elefantul pentru ca era in frigider.

rebuie sa traversezi un rau. Dar crocodilii locuiesc in el. Cum te descurci?

Inoti in rau pentru ca crocodilii erau la conferinta nu-ti amintesti?

O zebra care merge la adapat intalneste pe drum 6 girafe.
Fiecare girafa duce-n spate 3 maimute.
Fiecare maimuta are 2 pasari pe umarul ei drept. Cate animale merg la adapat?

1 pentru ca numai zebra merge la adaptat nimeni nu a spus ca merg si celelalte animale.

Succes.

Elefantul pentru

2 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Tiam scris raspunsul ce mai vrei?

| aannddrreeaa explică:

Scrieti-mi si raspunsurile, va rog