| spaghetty a întrebat:

Dati-mi si mie un site de unde pot sa invat matematica. Nu stiu nimic. As vrea sa gasesc tot.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum să înveți de pe net. Trebuie să lucrezi tu cât mai mult. Să înveți definiții / proprietăți / teoreme, urmând să le aplici în exerciții. Dacă le tocești, nu rezolvi nimic, peste 1-2 zile le uiți.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Scrie pe yotobe prof Ioan Ursu matematica.
Vei fi surprins de ce ai sa gasesti.
Eu asa am invatat matematica in 2 luni cu dansul si am luat cu 3 puncte mai mult decat daca nu il descopeream.
Ai rabdare, i-a cu tine un caiet si un pix si ai sa vezi...
Are lectii pentru toate clasele si toate specializarile, lectii chiar si de la clasa 1!
Ce sa inveti la scoala?
Ca 1 si cu 7 fac 10?
Cam asta te invata in zilele noastre "profii" de matematica.
Putini mai sunt cei care isi fac ora asa cum trebuie.
Multi chiar se joaca pe telefon la ora!
Nu vreau sa generalizez sau sa fac vreun profesor sa se simta stanjenit,dar asa este! Cine nu crede ori a facut scoala acum cateva decenii,cand situatia este alta,ori nu vrea sa recunoasca.
Tot respectul pentru Ioan Ursu,chiar daca mai greseste si el,nu se pune, pentru ca remediaza imediat!
Din pacate profii tineri de matematica nici nu mai recunosc ca au gresit, si te induc in eroare, iar la urmatorul test vei gresi si tu datorita lui.
Bafta cu invatatul, si termin aici cu trancaneala.
Te salut,
Adrian!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Vroiam sa spun ca am luat cu 3 pcte mai mult la BAC.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Cu un site nu poti face nimic.Ai cateva PAsi.Pasul 1: ati facut in caiet multe exerciti la matematica si uitate si in carte sa vezi ce s-a schimbat.Si rezolvi pana iti dai seama. Dupa ce ai terminat uitate la rezolvari in Carte! dar ai mare grija poate gresi si ei si de acea fac 3 exerciti sau m-ai multe. Trebuia doar sa fii atent la ora ca din ore retii 50-60-70-80%+ exerciti de acasa, tema 100% de aceea primim teme sa intelegem exercitiile. Sper ca te-am ajutat.Bafta.

| AncutaM a răspuns:

Da' cartea de matematica ce are?

| Eyesblue a răspuns:

Multa munca si atentie. In generala nu aveam niciun habar la matematica, copiam intruna, insa la liceu am fost mai atenta la ore si mereu am rezolvat acasa exercitiile pe care le faceam in clasa si ma verificam. Poti cauta pe youtube anumite capitole din matematica si vei vedea ca sunt explicate bine + exemple! Succes, multa vointa ca iti va trebui laughing

| Giorgicaa a răspuns:

La scoala nu te poti duce O_o?